Darbo vieta/Mokykla

14 Nuolat sekite ir palyginkite (pvz. su praėjusiais metais) sunaudojamos energijos kiekį, ne kainą.
18 Pasirūpinkite, kad langai rūsiuose būtų uždengti šilumą atspindinčiais termoizoliacijos lakštais.
20 Vietoje vienkartinių servėtėlių bei popierinių rankšluoščių, biure, kelionėse bei namie pasirink medžiaginius rankšluostėlius.
Medžiaginiai rankšluostėliai yra draugiški aplinkai, ženkliai taupo Jūsų
pinigus, gali būti naudojami daugelį kartų, geriau sugeria drėgmę bei
nuvalo nešvarumus.
21 Naudodamiesi kompiuteriu, įjunkite energijos taupymo funkcijas, venkite budėjimo režimo, naudokitės nešiojamuoju kompiuteriu. Taip galite sutaupyti apie 20 procentų elektros energijos.
Kompiuterio budėjimo režimas sudaro 3 % metinio elektros energijos sunaudojimo, per mėnesį nebus išmesta į atmosferą 1,123 kg CO2. Per 10 minučių darbo pertrauką išjunkite monitorių, 30 min. – išjunkite kompiuterį. Taip sumažinsite CO2 emisijas 8,723 kg kas mėnesį.
22 Pasinaudoję kopijavimo aparatu, įjunkite jį budėjimo arba energijos taupymo režimu.
Vienas įjungtas ir nenaudojamas kopijavimo aparatas naudoja nuo 2 iki 6 vatų elektros energijos.Įjungtas per naktį kopijuoklis sunaudoja tiek energijos, kiek jos užtektų padaryti 1500 kopijų.
23 Biuras be popieriaus – jei įmanoma, spausdinimą ant popieriaus pakeiskite elektroninėmis laikmenomis. Spausdinkite tik tai, kas būtina. Spausdinkite ant abiejų lapo pusių.
Pagrindinės biuro atliekos yra popieriaus atliekos. Vienas europietis per mėnesį vidutiniškai sunaudoja apie 20 kg popieriaus, viena tona popieriaus išsaugo apie 17 didelių medžių! Prieš spausdindami dokumentą ar elektroninį laišką pagalvokite, ar tai būtina, geriau naudokitės dokumento peržiūros funkcija.
24 Papildykite spausdinimo kasetes. Rašalinis spausdintuvas sunaudoja daug mažiau elektros energijos negu lazerinis.
Panaudotos ir išmetamos spausdinimo kasetės virsta atlieka, todėl nepirkdami naujų ne tik taupote, bet ir tausojate aplinką.
25 Naudokite rašymo priemones, kurias galima papildyti. Nenaudokite vienkartinių rašiklių.
Rašymo priemonės dažniausiai yra gaminamos iš plastiko, kuris gaminamas iš plastiko. Nemokėkite papildomai, o tiesiog pakeiskite rašiklio “širdelę”.
26 Reikalaukite, kad visos sąskaitos jums būtų siunčiamos elektroniniu formatu.
Per mėnesį vidutiniškai sunaudojate apie 20 kg popieriaus, o vienos tonos popieriaus gamybai reikia apie 17 didelių medžių! Sąskaitos elektroniniu formatu ne tik tausoja gamtą, yra ne taip lengvai pametamos, bet ir taupo jūsų pačių laiką.
27 Rūšiuokite atliekas: popierius, plastikas, stiklas, metalas ir organinės atliekos metamos atskirai.
Rūšiuojant atliekas, galima mažinti į sąvartynus patenkančių atliekų kiekius ir taupyti gamtinius bei energetinius išteklius. Pastatykite atskiras šiukšlių dėžes popieriui, plastikui, stiklui ir kitoms atliekoms.
28 Sveikinimus, linkėjimus ar kvietimus siųskite elektroniniame formate.
Elektroniniu formatu siunčiami sveikinimai taupo jūsų laiką, reikalauja mažiau išlaidų, tausoja aplinką, kadangi nėra naudojamas popierius ir yra patogus būdas.
Turi minčių, kurių čia neradai? Atsiųsk jas mums!

Grįžti į pagrindinį puslapį